تبلیغات
خبرنامه وب سایت رسمی استاد حسین علیزاده - اعلام رسمی برنامه های آموزشی و كلاسهای استاد علیزاده


درباره خبرنامه:


آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها :


نویسندگان:


آمار وبلاگ:Admin Logoجستجو در محتوای خبرنامه

اعلام رسمی برنامه های آموزشی و كلاسهای استاد علیزاده


ساعت 11 صبح روز شنبه مورخ 28/3/90 در جلسه ای که به همین منظور درمحل سالن تشریفات تالار وحدت با حضور جمعی ازنمایندگان خبرگزاریها و نشریات كثیرالانتشار برگزار شد، توضیحات مبسوطی توسط استاد حسین علیزاده و سعید محمدی(مدیر برنامه های آموزشی مكتب علیزاده) در ارتباط با نحوه شکل گیری کلاس های آموزشی استاد و تشكیل سامانه اینترنتی "مكتب علیزاده" ارائه  و طی آن ضمن رونمایی از سامانه، به سؤالات مدعوین نیز پاسخ لازم ارائه شد.

درابتدا بهرنگ تنکابنی تهیه كننده توركنسرتهای داخل كشور استاد علیزاده، اظهار داشت: :«در پی کنسرت های اخیر استاد علیزاده و استاد خلج در شهرستانها، درخواست های زیادی از سوی علاقه مندان در خصوص شکل گیری کلاس های  آموزشی ایشان شده بود که مورد توجه استاد علیزاده قرار گرفت و به همین منظورمقرر شد که آقای سعید محمدی پی گیری سازماندهی کارگاه های تخصصی استاد علیزاده را بر عهده داشته باشند.»

سپس استاد علیزاده با اظهار رضایت از رعایت آداب حاضرین شركت كننده در كنسرتهای شهرستانها در طول تور داخل كشور، از همه ی آنها قدردانی نمودند. همچنین ایشان در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن قدردانی ویژه از سعید محمدی و شاگردانش و همچنین همكاری صمیمانه اداره کل فرهنگ و ارشاد استان گلستان در برگزاری کنسرت  در شهر گرگان، بیان داشتند: «این هم از موارد بسیار ناراحت كننده است كه در چنین شرایطی كه همه برای اجرای خوب برنامه تلاش زیادی كرده اند متأسفانه فردی در یک اقدام نادرست و به نحوی ناشایست، فیلم كنسرت گرگان را كه اداره كل استان برای اسناد اداری و آرشیوی خود با تیتراژ ابتدا و انتها تهیه كرده بود به شکلی غیرقانونی وارد بازار كرده و ضمن تضییع حقوق مادی و معنوی هنرمندان، زحمات همه عزیزانی كه در زمینه برگزاری كنسرت تلاش كرده اند را زیر سوال می برد. که البته این مورد به طور قانونی در حال پی گیری است.

ایشان ادامه دادند: «در خلال این کنسرتها و نشستها در شهرستانها ضرورت نیاز به آموزش از طرف جوانان و مشتاقان كاملا محسوس بود. اما به دلایل مختلف همیشه این مسئله وجود دارد که تهران به عنوان مرکز مورد توجه قرار می گیرد. در حال حاضر در شهرستان ها شوق و عشق زیاد به موسیقی وجود دارد ولی نداشتن امکانات و محدودیت موانعی به وجود می آورد. من با توجه به اینکه بیش از سی سال مشغول به تدریس بوده ام، احساس کرده ام یکی از عواملی که می تواند به من نیرو بدهد کلاس ها و دیدا ر علاقه مندان مشتاق می باشد و این مثل یک نسخه خوب است. در حال حاضر تصمیم دارم به شکلی دیگر که متمرکز به تهران نباشد آموزش را شروع کنم و برای ارتباط با علاقه مندان از تکنولوژی امروز استفاده خواهد شد که در این راستا آقای سعید محمدی و شاگردانشان وب سایتی راه اندازی کرده اند که امروز به طور رسمی افتتاح می شود.»

استاد علیزاده در مورد متد آموزشی  مکتب بیان کردند: «به طور عمده تمرکز بر روی کارهای تخصصی خود من است ولی باز هم ما تجربه می کنیم. من آموزش را با شاگردها تجربه خواهم کرد و مسلما در مناطق مختلف روحیه و خواسته های شاگردان متفاوت است. همچنین ما جلساتی خواهیم داشت تحت عنوان آشنایی با موسیقی برای ارتقاء اطلاعات موسیقیایی علاقه مندان.»

 سپس استاد علیزاده ضمن معرفی آقای سعید محمدی،با اشاره به سوابق وی، ادامه بحث در خصوص سایت و موضوعات وابسته به آن را به ایشان واگذار کردند.

در ادامه سعید محمدی ضمن ابراز خوشحالی از تشکیل این مکتب، این رویداد را فرصت خوبی برای افراد علاقه مند با این موضوع و شیوه استاد علیزاده در سطح ملی و فراملی دانست و ادامه داد: «برنامه ریزی براساس ثبت نام متقاضیان صورت خواهد گرفت ما ابتدا باید آمایش کرده و طبق اطلاعات و آماری که از طریق سایت بدست می آوریم  و پس از بررسی ثبت نامها و مناطق جغرافیایی افراد، برنامه ریزی لازم را انجام خواهیم داد. ما در این پایگاه اینترنتی در خصوص مراحل ثبت نام هنرجویان ایران و خارج از ایران اطلاع رسانی لازم را انجام داده و پوشش خواهیم داشت و چنانچه در یک مقطع زمانی تعداد متقاضیان به حد نصاب رسید، به دلیل اینكه امکان برنامه ریزی و راه اندازی کلاسها فراهم شود، به طور موقت ثبت نام متوقف خواهد شد.»

در ادامه استاد علیزاده به دو موضوع دیگر اشاره داشت. وی بیان کرد: «مدت زیادی است كه در برخی شبكه‌های اجتماعی، صفحه‌ای به اسم من باز شده كه شخصا از آن اطلاعی ندارم و علاقه‌مندان من این كار را انجام داده‌اند اما از این لحظه اعلام مینمایم كه تنها سایت رسمی و مورد تأیید بنده كه اخبار مربوط به فعالیت‌هایم در آن منتشر می‌شود، همین سایتی است كه امروز افتتاح شده است.»

همچنین ایشان در پایان جلسه با اشاره به انتشار غیرقانونی آلبوم"من اگر پرنده بودم" گفتند: «این اثر در خارج از ایران منتشر شده است اما متأسفانه به صورت غیر قانونی نیز در كشور در اختیار مخاطبان قرار گرفته، متأسفانه شهر كتاب به عنوان یك نهاد فرهنگی شهرمان این CD‌ را به صورت غیر مجاز و تقلبی تكثیر كرده و درمعرض فروش قرار داده است.»

 

لینک های مرتبط:

 

خبرگزاری ایسنا


خبرگزاری مهر 

 

خبرگزاری آریا

 

ایران موزیک